Купити нову сукню заощадивши на проїзді у Варшаві.

Кожна людина, переїжджаючи на нове місце в пошуках чогось нового, не приділяє увагу такій важливій складові життя як щоденна оплата транспорту. Будучи в Україні я чула, що проїзд у Варшаві та й в Польщі загалом досить коштовний. Але я і не думала, що настільки, щоб завадити мені в пошуках нової сукні :)!  Тому хочу поділитись своїм досвідом заощадження на транспорті для реалізації ваших невеличких бажань 🙂  (в моєму випадку сукня)!

Купити нову сукню заощадивши на проїзді у Варшаві.

Отже я у Варшаві. Маючи досвід життя за кордоном я свято вірю у свій обов’язок сплачувати проїзд у громадському транспорті. Приїхавши в  Польщу вперше, проїздивши місяць часу, я зрозуміла, що мої принципи почали віддаляти мене від моєї мрії про нову сукню! Адже я стикнулась з багатьма нюансами проїзду через які витрачала насправді багато!
Найлегший спосіб, яким я і скористалась – це купівля одноразових квитків ZTM (вони продаються будь-де). Але, повірте мені, як виявилось через місяць – найдорожчий .
Тоді почала шукати інформацію як можна заощадити! Та в першу чергу розкажу все про міську комунікацію.
Отже, у Варшаві є 3 основні компанії перевізників: ZTM, KM( SKM), WKD.
ZTM – ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO W WARSZAWIE  – включає в себе послуги трамваїв, автобусів та метро.
Тобто, придбавши будь де квиток ZTM, можна скористатися цими видами транспорту в межах Варшави та її околиць взалежності від Strefy (зони) та часового обмеження .
Що таке 1-а та 2-а Strefa (зона) ?
1 Strefa – це в межах Варшави.
2 Strefa – це її околиці та передмістя.
Будьте обережні! Слідкуйте за зонами в яких ви перебуваєте (про це оголошують). Адже якщо у вас квиток не тієї зони, де ви знаходитесь, у кращому випадку можна відбутися попередженням (моя знайома ще й отримала запрошення на каву від симпатичного пана кондуктора:) ),  а в гіршому випадку – штрафом у 163 злотих!
Також, не забувайте (зі мною траплялося) про часові обмеження,  від яких залежить і ціна квитка – на 20 хв. 75 хв. 90 хв., добові, вікендові,  30-ні, 90-ні.
Одноразові квитки можна придбати практично у будь-якому кіоску, магазинчику, а також в автобусі (у водія чи автоматі).  І тут є “гачок”, на який трапляються такі новачки як я, та туристи. Справа у тому що, якщо Ви не маєте банківської платіжної карти або відсутній автомат, то у водія ви можете придбати лише 1 вид квитка –  на 90 хв., незалежно скільки триває ваша подорож.
Для того варто подбати про потрібний квиток заздалегідь.
Щоб придбати 30-денний чи 90- денний прїзд, потрібно мати Kartę Miejską, КМ (це на зразок карти Киянина чи Львів’янина). Це досить швидко та безпроблемно. Її можна зробити у будь-якому пункті обслуги ZTM, що називається Punkty Obsługi pasażerów, (знаходяться підземних переходах та поблизу зупинок метро). Потрібно мати з собою 2 фото 3х5 см та паспорт – 10 хвилин і ви щасливий власник КМ.
Потім КМ можна поповнити (doładować ) у будь-якому кіоску як на 1-у так і на 2-у Strefy.
Потрібно зауважити що поповнювати можна: 1а зона, 2а зона, 1+2 зони.
WKD – Warszawska Kolej Pojazdowa – електричка, що також охоплює кілька Stref (переважно нею користуються для сполучення з передмістям Варшави).
Ціни  на квитки також залежать від часу та відстані. Однак, на відміну від квитків ZTM, Їх можна придбати лише в касах на окремих станціях, або ж на кожній зупинці можна знайти квитковий  автомат (купівлю можна здійснити тільки монетами або ж банківською картою).
SKM – Szybka Kolej Miejska – швидка електричка (проїзна система та ж що і в попередніх компаніях перевізників, ціни квитків теж – від Strefy та часу).
Якщо ж проїздна система однакова – що ж вибрати спитаєте ви? Все те що доставить вас до пункту призначення – скажу я!
Слід попередити – дуже часто помилково вважають (і за цю помилку можна заплатити штраф) що квиток ZTM є дійсний в усіх видах транспорту.
Це не зовсім так.
Існує ще щось таке як спільний квиток – Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD (діє в межах 1 Strefy).
Це квиток, яким справді можна користуватися в усіх транспортних засобах, при наявності КМ або добових квитків, які попередньо прокомпастовані в автоматах ZTM.
І не варто чекати місяць, щоб впевнитися що лише 30-денні чи 90-денні квитки заощадять Ваші кошти для нової сукні!

Залишити відповідь