Прописка – що це такє Meldunek

Прописка (тобто Meldunek), то є обов’язковий документ для іммігранта. За допомогою цього документу можемо пояснити органам, що маємо де жити. Стаття пояснює як отримати прописку в Польщі.

Навіщо взагалі прописка?

Документ цей будуть від нас очікувати коли вирішимо зробити карту побуту, тобто якщо ми думаємо залишитися в Польщі довше ніж пів року – ми просто обов’язково маємо прописатись. Усі прописку сприймають як право до життя в даній квартирі, це нам в головах залишилося з Радянських часів. Багато поляків також так думає, особливо тих старших і на слово meldunek (прописка) починають труситися зі страху.

Насправді цей документ перестав вже пояснювати хто має жити в цій квартирі. За те він пояснить до якого місцевого органу маємо звертатися і де будемо платити податок. Це останнє слово пояснює усе… Кожний місцевий уряд буде хотіти нас прописати, тому що частина нашого податку піде у їх бюджет. Тому сам процес прописки досить простий.

Як прописатися?

Для того щоб прописатися треба піти до міської ради. На приклад для міста Прушков це буде Urząd Miasta Pruszkowa.

Треба з собою мати:

  • паспорт
  • виповнений формуляр прописки
  • договір оренди квартирі/кімнати

Що цікаво, власнику ми навіть не зобов’язані говорити, що хочемо в нього прописатися. Звісно слід про це нагадати, коли ще шукаємо для себе помешкання, але якщо в нас є договір про оренду – в нас є повне право щоб прописатися.

На додаток в міській раді можуть нас попросити довести, що власник є дійсно власником квартири. Тому слід з собою мати номер земельного кадастру (Numer Księgi Wieczystej) що допоможе урядовцю перевірити, хто є власником квартири. Прикладовий номер виглядатиме так: WA1P/00004175/7 і перевірити його можна в Реєстрі

Про що слід пам’ятати?

Прописка не є страшна для власника, але старші люди можуть боятися прописати в себе когось.

Якщо у вас договір оренди на обмежений час (від/до) то прописка у Вас буде також на цей час. Тому слід підписувати договір найму (якщо звісно можете собі на це позволити) на час довший ніж Ваша віза/карта побуту. Коли ви будете складати документи на карту побуту – в вас вже буде прописка на майбутнє, що є знаком для урядовця, що у Ви матиме де жити, якщо вам дадуть карту.

Залишити відповідь