Пошук квартири: за що платимо?

З чого складається оплата за квартиру? Як зрозуміти цю систему?

Яких цін очікувати

Якщо усе підходить, переходимо до питань, зв’язаних з угодою оренди, навіть якщо маємо цілий список квартир до огляду. Людина, що здає кімнату, усвідомлює, що це не єдина кімната, яку ми будемо оглядати, тому цілком нормально вирішити усі деталі і дозволити собі зателефонувати, наприклад, в кінці дня, з остаточним рішенням. У таких випадках слід телефонувати навіть тоді, коли ми вирішили вибрати іншу пропозицію – люди відчувають щирість нашого наміру і співпрацюють з нами ще краще.

В оплату за квартиру можуть входити до п’яти частин:

 1. Резерваційна оплата – завдаток, – платимо тоді, коли нам подобається квартира і ми хочемо її орендувати, але ще не готові підписати контракту. Таку ініціативу повинні проявляти ми, якщо власник нерухомості віттягує підписання угоди і хоче завдаток – треба бути обережним, тому що це відкриває можливість шахрайства. При передачі такого завдатку необхідно взяти розписку. Приклад такої розписки можна знайти тут.
 2. Щомісячна оплата – стала сума коштів, що ми передаємо орендодавцю. Найкраще робити такі оплати банківським переказом, тому що, у випадку спірної ситуаціі, ми будемо здатні довести факт, а також місце і час, платiжки. Спiр, щоб довести, коли і скільки ми заплатили за квартиру. Я зазвичай встановлюю сталий переказ на дату 1-2 дні перед терміном оплати з описом: “Оренда кімнати – платіж за поточний місяць”, завдяки цьому я не повинен виправляти опису при кожному переказі, а також знаю, за який місяць ця оплата.
 3. Czynsz (орендна плата) – часто вважається тим самим, що і щомісячна оплата, але іноді може бути додатковою оплатою. Це може бути плата до об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) за квартиру. Найчастыше ця плата фiксована або незначно змінюється кожного року, залежно від бюджету ОСББ. У випадку кімнати, частіше за все під орендною платою (czynszem) розуміється щомісячна оплата.
 4. Депозит – зворотній депозит – “страхуюча” плата, яка захищає орендодавця від ситуації, в якій ми не виконаємо орендної плати, або пошкодимо щось у квартирі. Я чув, що депозит може бути висотою 1-3 щомісячних оплат, але я зазвичай зустрічаюся із сумою в одну оплату. Депозит платимо при підписанні угоди і забираємо в кінці терміну оренди і передачі ключів. Найчастіше, цей депозит буде зменшений відповідно вартостям незначних пошкоджень, що були заподіяні в квартирі. Депозит може бути досить істотною перешкодою для орендування кімнати, тому що в перший день, ще перед тим, як добре влаштуватися, ми повинні витратити гроші за два місяці оренди. Замість депозиту іноді використовується бланко-вексель.
 5. Медіа – ця частина включає витрати за: воду, газ, електрику, інтернет, кабельне телебачення. У випадку квартири часто трапляється, що угоду про Інтернет ми муситимемо підписати окремо, тобто перші кілька днів в новій квартирі ми не матимемо доступу до мережі. У разі оренди кімнати, як правило, такої проблеми немає. За медіа, як правило, розраховуються кожні кілька місяців, тому найчастіше встановлюється “середня” оплата, коригована кожні кілька місяців.

Підсумування

Підсумовуючи сказане вище, при орендуванні ми можемо зустріти наступні оплати:

одноразові:

 • резерваційна оплата – повертається при підписанні угоди або внеску якоїсь частини депозиту
 • депозит – повертається в кінці оренди, з можливим вирахуванням грошей за ремонт ушкоджених нами речей

щомісячні:

 • оплата за оренду
 • czynsz (часто теж саме, що і оплата за оренду)
 • медіа
 • інтернет / кабельне телебачення

Сподіваюся, що наше розуміння деталей оплати покращилося.

One comment Add yours

Залишити відповідь