Як знайти квартиру в Польщі

Вирішено! З наступного тижня мешкатиму у Варшаві або іншому польському місті. З одного боку я дуже радію, а з іншого наповнююся жахом. Добре, що я маю можливістьпереїзду , але як я зароблятиму на життя? Де житиму?

Ми займатимемося відповіддю на друге питання. З цього циклу статей дізнаємося:

  • Як почати пошук квартири у Польщі
  • На що звернути увагу під час огляду квартири
  • Яких цін очікувати
  • Як захистися від шахрайства

Як почати пошук квартири у Польщі

Найкращим джерелом для пошуку є Інтернет, що дозволить нам віддалено перевірити можливі варіанти помешкань в  місті яке нас цікавить . Іншим методом, який є ефективним в менших містах, є перевірка видань локальних газет з розділом оголошень. У разі газет необхідно діяти дуже швидко,  щоб дізнатися чи оголошення все ще актуальне, і якщо ми почнемо пошук  наступного дня, меже виявитися, що  оголошення вже неактуальне.

Але повернемося до веб-сайтів. Добрі приклади:

  • Gumtree – сервіс безкоштовних оголошень
  • OLX – локальні оголошення
  • Szybko.pl – портал, пов’язаний із нерухомістю
  • OtoDom – портал, зосереджений на нерухомості
  • Група на Facebook – приклад групи на Facebook про пошук кімнат/квартир у Варшаві

Перегляд оголошень

Я зазвичай користуюся двома першими. Тому я покажу, як це робити, на прикладі Gumtree. Припустимо, що ми шукаємо кімнату в Варшаві. Заходимо на сторінку з оголошеннями:

Зверху ми маємо можливість вибрати місця і типи оголошень. Спочатку нам стане у нагоді рубрика “Кімнати в оренду” („Pokoje do wynajęcia”) . Маючи конкретніші очікування від кімнати, можемо також створити власне оголошення в рубриці “Винайму кімнату” ( „Szukam pokoju do wynajęcia” ) і вписати усі деталі.

Натиснучи на вибрану категорію, переходимо на сторінку з оголошеннями, де я рекомендую налаштувати фільтри з правої сторони, щоб звузити пошук. Після вибору фільтрів оголошень стане набагато менше.

Пропускаючи рекламу, переходимо до “Обрані оголошення” („Ogłoszenia wyróżnione”) або (як я роблю найчастіше) “Оголошення” („Ogłoszenia”).

Я більш охоче вибираю звичайні оголошення, тому що мені здається, що ціни в них нижче, ніж у обраних, адже за те, щоб оголошення потрапило до обраних, за нього потрібно заплатити.

Сортування оголошень

На даний момент маємо десятки оголошень для огляду. Я зазвичай переглядаю виключно оголошення з фотографіями, тому що це відразу дозволяє мені зрозуміти чи приміщення відповідає моїм стандартам. Крім того, ви можете швидко перевірити, як обставлено помешкання і чи достатньо воно просторе.

Після вибору кількох оголошень варто створити Excel або інший файл, де ми вмістимо обрані оголошення, і починати телефонувати. Рекомендую метод телефонних дзвінків, тому що це дозволить ознайомитися з лексикою, пов’язаної з орендою. Не турбуймося про те, що спочатку перекручуємо слова. Людина з другої сторони телефону хоче здати кімнату і буде з розумінням ставитися до наших дрібних помилок. Телефонуючи, домовляємося оглянути квартиру.

Тепер, знаючи про процес пошуку квартири, ми можемо приступити до дій.

Залишити відповідь